Tragedie în sportul românesc. Fostul hocheist Endre Kosa s-a sinucis

Ultima actualizare:

    Endre Kosa a fost de nouă ori campion al României cu Sport Club Miercurea Ciuc şi a câştigat o dată Liga Mol cu formaţia harghiteanăfoto: gsp.ro
Endre Kosa a fost de nouă ori campion al României cu Sport Club Miercurea Ciuc şi a câştigat o dată Liga Mol cu formaţia harghiteanăfoto: gsp.ro

Fostul hocheist Endre Kosa s-a sinucis luni în oraşul său natal. Fost component al echipei Sport Club Miercurea Ciuc, Kosa s-a aruncat de la etajul zece al unui bloc din Miercurea Ciuc.

Surse din anturajul sportivului au declarat că acesta ar fi suferit o depresie, după ce a încetat să mai joace hochei, informează Mediafax.

Endre Kosa a fost de nouă ori campion al României cu Sport Club Miercurea Ciuc şi a câştigat o dată Liga Mol cu formaţia harghiteană. Acesta juca pe post de fundaș.

Sportivul de 45 de ani era căsătorit și avea doi copii. 



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
GettyImages 2283212062 jpg
bagaj hotel istock jpg
Ministrul Energiei Bogdan Ivan FOTO: captură video Facebook
Smochine FOTO Shutterstock jpg
vacanta la all inclusive jpg
SAn MArino jpg
aer conditionat masina jpeg
Transfagarasan  Foto Walter Kärcher , Pixabay jpg
image
image