Ucigaşul edilului din Joseni a leşinat la reconstituire

Ultima actualizare:
simeon stalpnicul png

Procurori, poliţişti şi anchetatori au sosit ieri la casa de vacanţă a viceprimarului din Joseni, Csala Zolt, asasinat la 22 aprilie, pentru reconstituirea crimei.

Principalul suspect în acest caz, Robert Lorincz, bănuit că ar fi avut relaţii intime cu edilul, a fost şi el adus într-o dubă. În momentul în care au urcat în pădurea de unde s-a tras asupra viceprimarului, Lorincz a leşinat.

simeon stalpnicul png

El a fost dus cu o ambulanţă la spitalul din Gheorgheni, motiv pentru care reconstituirea a fost amânată. Anchetatorii care cercetează cazul asasinării viceprimarului Csala Zolt au găsit, săptămâna trecută, arma cu care acesta a fost împuşcat.

În urma cercetărilor, s-a stabilit că arma îi aparţine lui Robert Lorincz, de 31 de ani, şi că o primise cadou cu un an în urmă, chiar de la viceprimar. El a spus în faţa judecătorului că nu a avut intenţia să-l omoare, ci doar să-l sperie şi că îi pare rău. Cei doi se certau pe un teren, dar se pare că ar fi fost şi iubiţi.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
remus truica captura video jpg
fructe istock jpg
seceta   pamânt crapat foto shutterstock jpg
untold day4 jpeg
image png
Constantin Balaceanu Stolnici INQUAM Photos Octav Ganea jpg
padure png
Icaria, insula fascinantă din Grecia FOTO: shutterstock
image
image