Un minor a furat două maşini şi a lovit cinci autoturisme

Ultima actualizare:

Tânărul cu antecedente penale a furat maşinile din curtea unei societăţi comerciale, în noapte de 20 spre 21 iulie 2011, profitând de faptul că aveau cheia în contact.

Unul dintre autoturisme a fost abandonat în cartierul Mihail Kogălniceanu din municipiul Sebeş. Cu al doilea autoturism a avariat cinci maşini dintr-o parcare de pe raza oraşului după care l-a dus înapoi, în curtea societăţii comerciale de unde l-a sustras.

Faţă de minor a fost luată măsura reţinerii pentru o perioadă de 24 de ore urmând ca acesta să fie prezentat Judecătoriei Sebeş cu propunere de arestare preventivă sub aspectul comiterii infracţiunilor de furt calificat şi distrugere.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
scientist conducting audit company jpg
homer ding strawberry bushes 2241401 jpg
sanziene unsplash jpeg
6147366 france 2659002 1920 jpg
prognoza meteo (1) jpg
Litoralul Românesc Foto Adevarul jpg
cocaina gasita in ghiozdan jpg
image png
image
image