O fetiţă de trei ani a ajuns la spital după ce a înghiţit o cruciuliţă de aur

Ultima actualizare:

Originară din Tecuci, ea a fost adusă la Spitalul de Peditarie din Galaţi unde medicii au suspus-o unei intervenţii pentru a-i scoate corpul străin ajuns în esofag. Bianca Bugan are trei ani şi aseară se juca cu o cruciuliţă din aur, pe care mama ei o lăsase pe masă. Curioasă ca toţi copiii de vârsta ei, fetiţa a băgat bijuteria în gură şi, fără să-şi dea seama, a înghiţit-o.

Părinţii au observat imediat că micuţa s-a înecat şi şi-au dat seama că aceasta înghiţise ceva. Au adus-o imediat la Spitalul de Urgenţă din Galaţi, de unde a fost transferată la Pediatrie.

„La radiografie am observat că fetiţa avea între faringe şi esofag o cruciuliţă, care se blocase acolo. Îşi va putea reveni fără probleme” ne-a spus directorul medical al Spitalului de Pediatrie, doctorul Florin Iordache, chiar înainte ca micuţa să fie dusă în sala de operaţie.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
evaluare nationala, foto shutterstock jpg
natalia kollegova element 2716896 jpg
Alianţa Dreapta Unită Foto Inquam Photos-George Calin
Dunărea, graniță naturală între România și Serbia FOTO Shutterstock
Baile Felix  Foto Turism Felix jpg
casa noua jpg
gsquare thirst 1474240 jpg
somn vara canicula istock jpg
image
image