Simona Gherghe: «Uneori e bine să faci un pas în spate» Despre ce e vorba

Ultima actualizare:

Vedeta a citat-o pe Loepoldina Bălănuţă iar apoi a comentat pe baza cuvintelor ei.

 „Am fost trasă de urechi să merg dreaptă şi nici în ziua de azi nu merg dreaptă. Mi s-a spus că nu ştiu să mă îmbrac, că sunt şleampătă, că n-am nicun lucru de valoare în casă. Dar eu nu m-am supărat. La mine astea intră într-o zonă neutră. Nu contează. Ceea ce contează pentru mine, lucrul pe care trebuie să-l spun ca să mă fac bine înţeleasă, este puterea de a aştepta. De la lucrurile mici la lucrurile mari. De la autobuzul 31 la un rol minunat. Pentru mine aşteptarea e sinonimă cu speranţa. Chiar şi ceea ce fac, meseria mea, ce este altceva decât un fel de a oferi oamenilor puterea să spere? Dar să nu mă înţelegeţi greşit. Nu e vorba de o aşteptare pasivă, ci o pregătire pentru ceea ce urmează să se întâmple. Chiar şi acel ultim lucru care i se poate întâmpla omului are nevoie de pregătire. Pentru mine aşteptarea este un sentiment puternic şi pozitiv. Aşteptarea este pregătire.” LEOPOLDINA BALANUTA

«Am gasit citatul intr-un interviu cu aceasta mare actrita a Romaniei. Si mi-a dat de gandit. Suntem o generatie care nu prea mai avem rabdare. Vrem totul repede, acum, pe nerasuflate. Si viata ne-o traim la fel. Cred ca, uneori, e bine sa faci un pas in spate. Si sa astepti. Poate asa devine totul mai limpede...», a scris Simona Gherghe pe Facebook.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Drapel Romania MAPN FOTO MAPN jpg
vama bulgaria profimedia jpg
667603927 1490937755734158 7052397436228229917 n jpg
image png
image png
Pensionari făcând calcule FOTO: Shutterstock
canicula bucuresti jpg
romani marea britanie jpg
image
image