Trică îi face praf pe Florentin Petre şi Pancu

Ultima actualizare:

    Eugen Trică
Eugen Trică

Într-un interviu acordat ziarului sportiv bulgar ''Meridian match'', fotbalistul român Eugen Trică a afirmat că Daniel Pancu şi Florentin Petre, noile achiziţii ale formaţiei ŢSKA Sofia, sunt ''lenţi ca nişte elefanţi''.

"Pancu şi Petre sunt lenţi ca nişte elefanţi. Nu mai pot alerga şi nu pot ajuta pe ŢSKA", a declarat Trică pentru Meridian match. "Pancu şi Petre sunt jucători buni pentru echipe ca Belasica, Vihren şi Rilski sportist, echipe de liga a doua bulgară", a adăugat Trică, fost echipier la ŢSKA.

Trică este de părere că ŢSKA nu va fi niciodată campioană cu astfel de jucători, care nu mai pot alerga pe teren.

Mijlocaşul oltenilor a dezvăluit că nu a dorit să revină la ŢSKA Sofia deoarece vrea să se dedice unei cariere de antrenor din vară. Contactat de Click!, Eugen Trică a mărturisit că Pancu şi Petre sunt prietenii lui cei mai buni, iar ziariştii bulgari au luat gluma în serios.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
cristian mungiu jpg
Nicușor Dan la Summitul B9 FOTO Inquam / Octav Ganea
pexels prague 1845560 jpg
cafea freepik jpg
marius si ruth bodnariu jpeg
colaj casa (28) jpg
Mihaela Bilic, foto captura video YouTube jpg
pescobar instagram jpg
image
image