Vaca fugară Yvonne a fost capturată după trei luni de libertate - FOTO

Ultima actualizare:
simeon stalpnicul png

Vaca Yvonne, care a fugit de la stăpânii ei la începutul verii şi a fost dată în urmărire de către autorităţile germane, a fost capturată în Alpii Bavarezi, la zece kilometri de locul în care a dispărut.

Yvonne a fost găsită joi seară, în localitatea Eigelsberg din Alpii Bavarezi. Ea a fost capturată de specialişti, care o vor transporta înapoi la stăpânii săi, informează Mediafax.

Cotidianul german Bild a oferit o recompensă de 10.000 de euro pentru găsirea vacii Yvonne, după ce autorităţile locale au anunţat că aceasta ar putea fi un pericol pentru traficul rutier.

simeon stalpnicul png

Autorităţile locale au încercat s-o atragă pe Yvonne trimiţându-i în pădure pe sora ei, Walraut, pe fiul ei, Friesi, şi chiar pe seducătorul taur pe nume Ernst, însă vaca a rămas indiferentă la aceste apeluri.

După anunţarea recompensei, şoferii şi localnicii au început să caute vaca în pădurile din apropierea satului, iar o asociaţie pentru protecţia animalelor a propus, de asemenea, ca Yvonne să le fie vândută dacă este prinsă în viaţă.

Yvonne s-a bucurat de trei luni de libertate, înainte de a fi capturată (Foto: Reuters)

simeon stalpnicul png

simeon stalpnicul png


Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image png
Ambalaje non SGR jpg
Dr  Vlad Ciurea, foto Facebook jpg
Procesiune religioasă de Florii FOTO Mediafax
buchet flori adobestock jpg
Primele imagini cu coiful de la Coțofenești găsit FOTO AFP
curte curatenie jpeg
parchet freepik jpg
image
image