Victoria lui Flamengo, folosită ca paravan la un jaf

Ultima actualizare:

Răufăcătorii au închiriat de mai multe luni o locuinţă în apropierea firmei, plantând chiar un brad de Crăciun în faţă, pentru a îndepărta bănuielile, în timp ce săpau un tunel de 100 m lungime până la camera-seif.

Spărgătorii au aşteptat momentul în care toată Brazilia celebra primul titlu de campion al Flamengo din ultimii 17 ani, după victoria cu 2-1 în faţa formaţiei Gremio, de duminică după-amiază, pentru a pătrunde în încăperea securizată.

Un paznic al companiei de la Vila Jaguara, în cartierul de vest al Rio, a povestit că a auzit zgomot, dar a crezut că este vorba de petarde sau de focuri de artificii, folosite de suporteri în tot oraşul.

Poliţia nu a găsit decât saci plini de pământ, un plan al tuneului şi pereţii zugrăviţi pentru a ascunde eventuale amprente digitale.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
rosii getty1 jpeg
click ro   Crema SPF 50 față Scutul tău zilnic de protecție și SPF jpg
tumisu heart attack 7479253 (1) jpg
ceai beneficii jpg
gradinarit jpg
nunta pixabay jpg
shingo suzuki libertatea jpg
gatit freepik1 jpeg
image
image