Zâmbiţi! Maimuţa Nonja face poze de 2.000 €

Ultima actualizare:

În urmă cu un an, îngrijitorii grădinii zoologice au învăţat-o cum să folosească o cameră foto digitală.

De atunci, pasiunea maimuţei pentru arta fotografică a atins culmi impresionante.

Pentru fiecare poză, maimuţa Nonja primeşte, drept răsplată, fructe, deşi profitul angajaţilor parcului vienez este imens.

Înainte de a fotografia, Nonja era pasionată de pictură

image

Fotografiile Nonjei au fost postate pe Internet, iar unele dintre pozele făcute de ea s-au vândut cu peste 2.000 de euro la diverse licitaţii de binefacere.

„Este o minunată experienţă de a cerceta lumea prin ochii unui animal. E o adevărată artistă", a declarat unul dintre ingrijitori. Nonja a trecut la fotografie după o perioadă în care a fost pasionată de pictură.

Mai citeşte:

Bivolul care aprinde singur lumina!Un pui de elefant face senzaţie la un zoo din Australia VIDEOUn elefant, profesor de înot pentru turişti



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
alcool ficat jpg
62602650 jpg
scumpiri, foto shutterstock jpg
sfantul vasile jpg
image png
 Sydney, foto Shutterstock jpg
image png
image png
image
actualitate.net
image
actualitate.net