Frank Vandenbroucke a murit din cauza unei embolii pulmonare

Ultima actualizare:

Mai multe cotidiane belgiene, care au prezentat rezultatele autopsiei, au anunţat sâmbătă că repatrierea corpului neînsufleţit în Belgia a fost autorizată de justiţia senegaleză. Conform publicaţiilor belgiene Het Laatste Nieuws şi Het Nieuwsblad, anchetatorii au decis să decesul s-a produs din cauze naturale şi anchetarea femeii senegaleze care s-a aflat în compania lui Vandenbroucke în ultima sa noapte nu se mai impune.

Femeia în cauză fusese reţinută pentru furt mai multor obiecte ale fostului campion, precum şi a sumei de 300 de euro.

Justiţia senegaleză a considerat că fostul ciclist era toxicoman, întrucât s-au găsit la nivelul braţului stâng urme de injecţie, iar în camera sa de hotel au fost descoperite mai multe medicamente.

Frank Vandenbroucke a fost găsit mort luni după-amiază, la vârsta de 34 de ani, într-o cameră de hotel dintr-o staţiune senegaleză.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Serban Cotirlan bust jpg
sabrina voinea cosr8 jpg
Gica Hagi alaturi de staff jpg
Nadia paralele montreal 1976 jpg
Florin Pirvu dedica victoria sotiei decedate jpg
Gigi Becali e pe lista neagră a stiliștilor foto: Facebook
sorana cirstea bucurie jpg
PSG castigatoare Liga Campionilor jpg
image
image