Indian Wells: Irina Begu, eliminată la mare luptă de a treia jucătoare a lumii

simeon stalpnicul png
Irina Begu

Tenismena Irina Begu a făcut un meci mare în turul trei al turneului de la Indian Wells (SUA) împotriva unei dintre cele mai bune jucătoare din lume, cehoaica Karolina Pliskova, locul 3 în ierarhia WTA.

Partida s-a încheiat după două ore de luptă în favorea  Karolinei, care s-a impus cu 6-4, 7-6. Irina Begu a avut însă o şansă uriaşă de a trimite meciul în set decisiv. Astfel, în manşa secundă, Begu a ratat două mingi de set la scorul de 5-4, Pliskova reuşind apoi victoria în tiebreak.

Simona Halep a rămas singura reprezentantă a României pe tabloul feminin de la Indian Wells. În turul trei, românca o va înfrunta diseară pe Kristina Mladenovic din Franţa.

Înscrie-te în StarManager, fă-ți echipă și antrenează stelele fotbalului european din Liga Campionilor. Poți câștiga premii de etapă sau unul din marile premii puse în joc la finalul competiției!