VIDEO: Rugbystul român Petrişor Toderaşc este lovit cu gheta în ochi!

VIDEO: Rugbystul român Petrişor Toderaşc este lovit cu gheta în ochi!

Ultima actualizare:

Românul se afla la sol în momentul în care adversarul lui l-a călcat cu gheata... Medicii echipei franceze La Rochelle i-au acordat îngrijiri medicale, pilierul originar din Iaşi părăsind terenul pe picioare, însă cu faţa plină de sânge şi cu ochiul umflat. Din câte se spune, accidentarea sa nu este atât de gravă pe cât se credea - el nu a suferit o fractură de os facial.

Agresorul a fost chemat în faţa Comisiei de Disciplină a European Rugby Cup, forul care gestionează organizarea competiţiilor continentale la nivel de echipe de club sau selecţionate provinciale. Englezul riscă o suspendare de până la 52 de săptămâni.

Toderaşc are şanse să facă parte din lotul României la Cupa Mondială de anul viitor. El a jucat de 48 de ori pentru naţională, ultima sa apariţie producându-se anul trecut, la Bucureşti, în meciul-test cu Fiji.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Roger Federer (EPA) jpg
Paris Saint Germain (EPA) jpg
David Popovici (EPA) jpg
Cornel Dinu FOTO Mediafax
David Popovici (EPA) jpg
Diego Maradona (EPA) jpg
Paris Saint Germain Aston Villa FC (EPA) jpg
Cristiano Ronaldo si Georgina jpg
image
image