CFR Cluj câștigă cu FCSB, la București, iar lui Dică i se cere demisia

Mario Camora, în duel cu Dennis ManFoto: sportpictures.eu

În ultimul meci din Liga 1 anul acesta, disputat astăzi, pe Arena Națională, cu o asistență redusă, CFR Cluj a învins FCSB, cu 2-0 (1-0). Fanii FCSB-iști au cerut demisia antrenorului Nicolae Dică. În urma acestui rezultat, campioana en titre se detașează la 6 puncte de FCSB.

Golurile au fost marcate de Ciprian Deac (min. 29), cu o execuţie suprinzătoare, cu spatele la poartă, din voleu, și de Ioniță (min. 90+5), care a transformat un penalty acordat după ce Păun a fost faultat de Nedelcu în careu.

În minutul 72, Mihai Roman (FCSB) a fost eliminat după un fault în poziţie de ultima apărător asupra lui Alexandru Ioniţă. Lovitura liberă a fost executată de Djokovici, de la 17 metri, iar mingea trimisă tare de el a lovit bara transversală. În minutul 90+2, Mureşan (CFR Cuj) a fost şi el eliminat, după ce a primit al doilea cartonaş galben, iar Bălaşa (FCSB) a mers şi el la cabine în final, tot după ce a văzut al doilea galben.