Contra: "Nu avem pic de minte"

simeon stalpnicul png
Cosmin Contra

Cosmin Contra e nervos c─â Dinamo a ├«nregistrat trei ├«nfr├óngeri ├«n primele ┼čase etape. El consider─â c─â e principalul vinovat, dar nu ┼či-a menajat nici juc─âtorii.

"Normal c─â e criz─â, trei ├«nfr├óngeri ├«n ┼čase meciuri e criz─â. ┼×i eu sunt principalul responsabil pentru lucrul ─âsta ┼či trebuie s─â analiz─âm foarte bine, s─â vedem unde am gre┼čit. Nu am nicio solu┼úie acum. Trebuie s─â analizez. Acum la cald e u┼čor s─â spuiÔÇŽ Da e bine s─â treac─â seara asta, s─â analiz─âmÔÇŽ Dac─â am ├«nv─â┼úat ceva ├«n trecut ca antrenor este c─â e bine s─â la┼či s─â treac─â seara asta ┼či m├óine", a spus Contra.

"Noi nu fructific─âm ocaziile pe care le cre─âm. Avem momente cheie ├«n care trebuie s─â marc─âm goluri ┼či nu marc─âm goluri. Au fost ┼či de-o parte ┼či de alta cartona┼če care ar fi putut fi evitate s─â fie date de c─âtre arbitru, dar ├«l cunoa┼čtem foarte bine pe Sebastian Col┼úescu, este un arbitru c─âruia ├«i place foarte mult s─â aib─â 14-15 cartona┼če galbene, dou─â ro┼čii, trei ro┼čii, c├óte-or fi. Asta-i place d├ónsului, e maniera lui de arbitraj ┼či o cunoa┼čteam foarte bine. Dar nu e de vin─â Sebastian Col┼úescu pentru felul ├«n care am ar─âtat noi ├«n a doua repriz─â", a mai spus el.

"Nu credeam c─â o s─â ajungem chiar a┼ča, s─â nu avem un pic de minte. Am controlat prima repriz─â, dar ne-am l─âsat adversarul s─â joace, s─â ne pun─â probleme. Am ar─âtat foarte prost ├«n ultimele 30 de minute, nu e posibil s─â faci asemenea gre┼čeli. E inadmisibil s─â faci asemenea erori dac─â vrei s─â te ba┼úi la titlu. Oricine poate s─â ne bat─â dac─â evolu─âm a┼ča. Pentru mine sunt inexplicabile multe lucruri, inclusiv ce a f─âcut Nedelcearu la al doilea galben. Apoi, ├«n minutul 93, am ajuns s─â fim cu to┼úii ├«n careul advers ┼či nu am fost aten┼úi deloc la contra-atacul lor. Bine├«n┼úeles c─â dac─â vom continua a┼ča trebuie s─â g─âsim solu┼úii. M-a pus pe g├ónduri ultima jum─âtate de or─â. Dac─â vom ar─âta a┼ča, poate nu prindem nici play-off-ul", a completat antrenorul.

Dinamo a fost ├«nvins─â cu 2-1 de CSM Poli Ia┼či, ├«ntr-un meci ├«n care ambele echipe au avut c├óte un juc─âtor eliminat ┼či gazdele au revenit de la 0-1 ┼či au marcat ultimul gol ├«n minutul 90+4.