Dinamo, învinsă de FC Argeș după un meci viciat de arbitru

21 ianuarie 2022

Dinamo s-a prezentat la Pitești mult mai bine decât în întreg sezonul trecut. Cu toate astea, a părăsit terenul tot învinsă cu 2-1, dar nu neapărat din cauza lor, ci dina a arbitrului Bârsan, care le-a anulat un gol valabil și a acordat un penalty discutabil celor de la FC Argeș.

Dinamovistul Matei strig├óndu-╚Öi disperarea ├«n fa╚Ťa arbitrului Marcel B├«rsan (FOTO: Sportpictures)

Toate golurile au fost marcate ├«n repriza secund─â. Pentru FC Arge╚Ö au ├«nscris I┼čfan (min. 51) ┼či ┼×erban (min. 69 - pen), ├«n timp ce pentru Dinamo a ├«nscris Ivanovski, ├«n minutul 86.

├Än ciuda ├«nfr├óngerii, antrenorul dinamovi╚Ötilor, Flavius Stoican, a fost mul╚Ťumit de presta╚Ťia juc─âtorilor s─âi: "A fost un debut nefericit ca rezultat, dar nu ca joc. Cred c─â am pierdut cel pu┼úin un punct. ┼×i noi am dominat ├«n c├óteva momente. A fost un joc consistent al nostru, am juc─âtori cu suflet, care pun osul ┼či care acum sunt dezam─âgi┼úi ├«n vestiar, iar asta conteaz─â mult pentru mine. Vom vedea unde am gre┼čit, s─â nu mai facem astfel de erori pentru c─â ne cost─â. Consider c─â azi am fost lipsi┼úi de ┼čans─â. R─âm├óne o dilem─â cum s-a anulat golul lui Matei. Dac─â acel gol a fost precedat de un fault, atunci jos p─âl─âria, dar eu nu am v─âzut a┼ča de pe margine. Puteam face 1-1, era un moment de moral. Ei au avut foarte mare noroc, i-am sim┼úit c─â sunt o echip─â care are deja probleme. Este un ├«nceput bun pentru noi, am v─âzut o echip─â nu doar juc─âtori pe terenÔÇŁ, a declarat Stoican dup─â meci.

Iuliu Mure╚Öan: ÔÇŁAm avut gol valabilÔÇŁ

Administratorul special al FC Dinamo, Iuliu Mure┼čan, a fost foarte revoltat de arbitrajul lui Marcel B├«rsan, pe care ├«l acuz─â c─â i-a dezavantajat clar pe ÔÇŁc├óiniÔÇŁ, anul├ónd golul marcat de Matei ├«n repriza secund─â.

"Am avut un gol valabil, trebuie spus foarte clar acest lucru. Nu-mi place s─â comentez arbitrajul, dar am fost ├«n multe partide dezavantaja┼úi, iar acum am fost foarte tare dezavantaja┼úi. La 1-0, a fost un gol valabil ┼či nu ┼čtiu de ce a fost anulat de c─âtre arbitru, chiar nu ├«n┼úeleg! Cu toat─â situa┼úia grea pe care o avem ├«n clasament, eu am ├«ncredere ├«n Flavius Stoican ┼či ├«n juc─âtori, care au avut atitudine. O s─â juc─âm din ce ├«n ce mai bine ┼či o s─â ne rezolv─âm problemele, am ├«ncredere. Am v─âzut relu─âri, am primit mesaje de la prieteni, de la fo┼čti arbitri, to┼úi au spus c─â n-a fost nimicÔÇŽ un gol anulat ├«n mod gratuit. Mi-au spus juc─âtorii c─â l-au ├«ntrebat pe arbitru ┼či a zis c─â nu la Cosmin Matei a fluierat. Atunci pentru ce a fluierat? Nu ├«n┼úeleg. A fost o gre┼čeal─â foarte clar─â de arbitraj, care ne-a defavorizat. Am fost ┼či t─âia┼úi de la ├«nceputul partidei, am primit ni┼čte cartona┼če galbene ├«n primele 15-20 de minute. Sunt lucruri care te taie. Probabil c─â nu suntem foarte iubi┼úi de anumi┼úi participan┼úi la joc, dar ar trebui s─â fie mai mult─â corectitudine. Am fost dezavantaja┼úi clar", a spus Iuliu Mure┼čan, la televiziunile care transmit Liga 1.

mihai rait dorel din las fierbiti are o sotie superba cum arata si cat de frumoasa este ana maria size19 jpg