FCSB, egal acasă cu FC Botoșani, într-un meci cu două eliminări

Florinel Coman a deschis scorul în meciul cu FC BotoșaniFOTO: Sportpictures.eu

FCSB a terminat la egalitate, 1-1, cu FC Botoșani, într-un meci din etapa a șasea a play-off-ului Ligii 1.

Formaţia FCSB a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 1-1 (1-1), cu echipa FC Botoşani, într-un meci din etapa a şasea a play-off-ului Ligii I. Coman, cu un şut din afara careului, a deschis scorul în minutul 13 pentru gazde, în vreme ce Ţigănaşu a egalat în minutul 22.

În minutul 16, de la FCSB a fost eliminat Iulian Cristea pentru un fault la Keyta. În minutul 31, a fost eliminat şi Papa, de la FC Botoşani, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

Antrenorul oaspeților, Marius Croitoru, era supărat că echipa lui nu a câștigat: ”Am venit aici să câştigăm. Din păcate băieţii s-au speriat, au avut în primele 15 minute prea mare respect pentru FCSB. Cei care sunt în fruntea clasamentului acumulând puncte, este normal să îşi merite locul. Am arătat prea mult respect în primele 15 minute. Se vede că încă suferim din punct de vedere al prospeţimii, nu am avut forţă”, a declarat tehnicianul.