Grigoraş: "E problema lui Mutu dacă a fost nemulţumit"

Grigoraş: "E problema lui Mutu dacă a fost nemulţumit"

Ultima actualizare:

    Petre GrigoraşFoto Click!
Petre GrigoraşFoto Click!

Petre Grigoraş a vorbit despre plecarea de la ASA şi despre relaţia cu Mutu, o ceartă cu atacantul fiind motivul rupturii dintre antrenor şi echipă.

"Veneam după o pauză mare şi singurul lucru era să încep munca indiferent de consecinţe. Îmi pare rău că nu am avut timp … nici măcar oraşul nu l-am văzut prea bine, că am fost numai pe drum. Cu domnul viceprimar Maior am stat de vorbă, ne-am strâns mâna şi asta a fost. Să dea Dumnezeu să fie bine şi să prindă play-off-ul. Au vrut să facă un şoc la echipă şi când vrei asta începi cu antrenorul.

E dureros, nu e plăcut, dar asta este viaţa. Sper ca data viitoare să deschid ochii mai bine. Îmi era dor să revin şi această experienţă negativă îmi va prinde foarte bine.

E problema lui Mutu daca a fost nemulţumit. Poate că am fost un ghimpe pentru unii, dar aşa am considerat la acel moment că nu trebuie să-i bag titulari din primul meci”, a declarat Grigoraş la Sport Total FM.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Alexandru Goncear, Farul Corvinul (Sportpictures) jpg
Radu Dragusin (Facebook, Fiorentina) jpg
Jonatan Braut Brunes (EPA) jpg
Dinamo Universitatea Craiova (Sportpictures) jpg
Jamal Musiala (stanga) si Kevin Kampl, Bundesliga (EPA) jpg
Spania Argentina (EPA) jpg
Trofeul Campionatului Mondial (EPA) jpg
David Cosma Cristofor jpg
image
image