Inuman! Brazilienii au rămas fără aer în Bolivia, la 4.058 de metri altitudine

Ultima actualizare:

    Neymar şi compania au avut nevoie de măşti de oxigen după egalul de la La PazFoto: Twitter.com
Neymar şi compania au avut nevoie de măşti de oxigen după egalul de la La PazFoto: Twitter.com

Băieţii lui Tite erau deja calificaţi matematic la Campionatul Mondial din Rusia, dar au respectat competiţia şi s-au dus în Bolivia, pentru penultimul meci din preliminarii, cu cea mai bună garnitură.

Mulţi îşi doresc însă să nu fi făcut această deplasare! În capitala La Paz, unul dintre oraşele cu cea mai mare altitudine de pe Pământ, aerul este tot timpul rarefiat, dar la partidei de pe Estadio Hernando Siles a fost sufocant! Casemiro, Coutinho, Gabriel Jesus şi restul trupei „cariocas” nu s-au putut adapta şi au s-au simţit rău pe tot timpul celor 90 de minute. Au scos în cele din urmă un 0-0 chinuit, dar la final au avut nevoie de măşti de oxigen. Le-au primit în vestiar, iar Neymar şa postat pe contul său de Twitter o fotografie în care el şi colegii lui apar inhalînd lacom, cu mesajul: „E inuman să joci în asemenea condiţii”. La Paz se află la 4.058 de metri deasupra mării şi Messi a leşinat şi el într-un meci al Argentinei în Bolivia!



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
David Popovici | FOTO Profimedia
Tudor Henry vicecampion mondial jpg
Istvan Kovacs (EPA) jpg
Uruguay Capul Verde, Campionatul Mondial (EPA) jpg
Campionatul Mondial (EPA) jpg
Minge fotbal (Sportpictures) jpg
Record asistenta la Campionatul Mondial 2026, peste 3,6 milioane de spectatori, pana la terminarea grupelor (EPA) jpg
Leo Messi (EPA) jpg
image
image