Ivorienii, primă dublă dacă bat Grecia!

Ultima actualizare:

    Drogba şi colegii săi au primit vestea cea bună în timp ce serveau masa
Drogba şi colegii săi au primit vestea cea bună în timp ce serveau masa

Jucătorii Coastei de Fildeș vor avea prima dublată în cazul calificării în optimile de finală ale Cupei Mondiale, fază în care africanii nu au ajuns niciodată.

Şeful statului, Alassane Ouattara, a luat decizia de a-i recompensa suplimentar pe fotbaliştii echipei naţionale şi anunţul a fost făcut în cantonamentul din Brazilia de către președintele Adunării naționale, Guillaume Soro.

Prima de calificare pentru optimile de finală de circa 16 milioane de franci CFA (aproximativ 24.400 euro) va crește la 32 milioane de CFA (48.800 euro).

Coasta de Fildeș ocupă locul doi în grupa C înainte de ultimul meci cu Grecia, iar pentru calificarea sigură optimi are nevoie de o victorie.

Dacă eşti pasionat de fotbal, acum ai şansa de a câştiga o tabletă şi alte zeci de premii! Intră pe secţiunea dedicată Campionatului Mondial de pe dolce-sport.ro şi participă la concurs. AICI aveţi link către concursul cu întrebări din istoria Mondialelor de fotbal.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Nationala Romania (Sportpictures) jpg
Gica Hagi (Sportpictures) jpg
FCSB Metaloglobus (Sportpictures) jpg
Cristi Chivu (EPA) jpg
Otelul Galati  FK Csikszereda (Sportpictures) jpeg
Rapid Dinamo (Sportpictures) jpg
Zé Roberto si David Beckham (EPA) jpg
Bogdan Chipirliu, Steaua (Sportpictures) jpg
image
image