VIDEO Chiricheş a marcat un gol fabulos pentru Tottenham

Fulham a deschis scorul în minutul 56, prin iranianul Dejagah, dar Tottenham a revenit în joc prin golul lui Chiricheş. Fundaşul român a fost titular în derby-ul londonez care a contat pentru etapa a 14-a şi a egalat în minutul 73, cu un şut fabulos, pe jos, lângă bară, de la mare distanţă, după un balon respins de defensiva gazdelor, în urma unui corner.

În minutul 82, Tottenham a trecut în avantaj, 2-1, prin Holtby, germanul aflat la prima reuşită pentru Spurs în campionat.

A fost primul gol al lui Chiricheş în tricoul lui Tottenham, după 900 de minute jucate în toate competiţiile (496 în campionat).

De asemenea, Chiricheş este primul român care marchează pentru Spurs, după Gică Popescu, în 1995