Reghecampf l-a bătut pe Pițurcă! Echipa fostului selecționer, eliminată din Cupa Prințului

Trupa lui Piţi, Al Ittihad, ocupă locul patru, 21 de puncte, în timp ce Al-Hilal e pe poziţia a cincea

Al-Hilal, echipa lui Reghecampf, a trecut cu 3-2 de Al-Ittihad, formație lui Pițurcă, în sferturile Cupei Prințului

Meci de infarct la Jeddah. Cei doi antrenori români din fotbalul saudit, Laurențiu Reghecampf și Victor Pițurcă s-au duelat din nou, de această dată nu în campionat (n.r. la precendentul meci au terminat egal, 0-0), ci în sferturile de finală ale Cupei Prințului.

Formația lui Reghe, Al-Hilal, a învins cu mari emoții, 3-2, pe Al-Ittihad, după un meci nebun, terminat după 120 de minute.

În prima repriză s-au înscris patru goluri, 2-2, iar până la finalul celor 90 de minute nu s-a mai marcat. S-a intrat în prelungiri, unde nervii mai tari i-au avut oamenii lui Reghecampf, care ajuns astfel în smifinalele competiției.