Sânmărtean şi Szukala, gata de debut în Arabia Saudită

Ultima actualizare:

    Sânmărtean şi  Szukala speră să  facă diferenţa la  Al-Ittihad, aşa cum  o făcea la Steaua
Sânmărtean şi Szukala speră să facă diferenţa la Al-Ittihad, aşa cum o făcea la Steaua

Aşteptarea a luat sfârşit pentru fanii echipei saudite Al-Ittihad. După o campanie de transferuri spectaculoasă, în care i-a furat de la Steaua pe „magicianul” Sânmărtean şi pe polonezul Szukala, formaţia pregătită de Victor Piţurcă începe returul de campionat cu ambiţia de a reveni în lupta pentru titlu.

Astăzi, Al-Ittihad joacă în deplasare cu Al-Fateh, meci care va consemna debutul oficial la noua lor echipă pentru Lucian Sânmărtean şi Lukasz Szukala. Cu 48 de ore înainte, cei doi foşti stelişti au fost prezentaţi într-o conferinţă de presă, ocazie cu care şi-au prezentat şi tricourile de joc.

„Sunt gata pentru partida de vineri. N-am venit aici pentru Piţurcă, ci am fost convins de reputaţia pe care o are Al-Ittihad în Asia”, le-a declarat Lucian Sânmărtean fanilor grupării din Jeddah.

Pe aceeaşi lungime de undă a fost şi Lukas Szukala. „Oferta a fost extraordinară. Aş fi acceptat-o chiar şi dacă Piţurcă nu era antrenor. Am jucat în Liga Campionilor cu Steaua, vreau s-o fac şi cu Al-Ittihad”, a spus polonezul.

La finalul turului, echipa lui Piţi e pe un dezamăgitor loc cinci, la 11 puncte de lider, cu o serie de şapte meciuri consecutive fără victorie.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Gica Hagi alaturi de staff jpg
Nadia paralele montreal 1976 jpg
Florin Pirvu dedica victoria sotiei decedate jpg
Gigi Becali e pe lista neagră a stiliștilor foto: Facebook
sorana cirstea bucurie jpg
PSG castigatoare Liga Campionilor jpg
Nadia Comaneci presedinte Nicusor Dan jpg
GALA OFICIALA  NADIA COMANECI   50 ANI DE LA PRIMA NOTA DE 10 00  (29 05 2026) (1) jpg
image
image