Scandal la Iaşi! Isăilă îl ameninţă pe Prunea!

Ultima actualizare:

    Preşedintele ieşenilor, Florin Prunea, e tentat să plece de la echipă
Preşedintele ieşenilor, Florin Prunea, e tentat să plece de la echipă

Nicolo Napoli refuză să plece de la Poli Iaşi, dar şefii au pornit deja negocierile cu alţi antrenori, primul pe listă fiind fostul secund al naţionalei, Daniel Isăilă. Preşedintele clubului, Florin Prunea, a spus că nu a tratat cu acesta, însă tehnicianul a afirmat că va face publică înţelegerea propusă de moldoveni.

"Daniel Isăilă nu a fost niciodată o țintă pentru noi și nici nu va fi. Poate este într-o "eclipsă" de oferte și a vrut să iasă în față cu niște declarații. Îl recomand cu plăcere celorlalți conducători, cine îl vrea antrenor să-l ia", a declarat Florin Prunea la Digi Sport.

Dar, Daniel Isăilă i-a dat replica, anunţând că va publica oferta venită de la Iaşi: "Mă și bufnește râsul. Probabil stă foarte prost cu memoria, nu mai știe persoanele cu care se întâlnește. Am să fac o poză cu toată oferta, bonusurile de performanță, sumele din contract, sumele mele și ale secunzilor cu care urma să colaborez. Am să fac o poză la lista asta pe care a făcut-o el, poate așa își aduce aminte. Mă felicit că am luat această decizie, de a nu merge la Iași".



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Cristi Chivu (EPA) jpg
Otelul Galati  FK Csikszereda (Sportpictures) jpeg
Rapid Dinamo (Sportpictures) jpg
Zé Roberto si David Beckham (EPA) jpg
Bogdan Chipirliu, Steaua (Sportpictures) jpg
Universitatea Craiova FC Arges (Sportpictures) jpg
Carlos Alcaraz (EPA) jpg
Rapid, Kadar Keita (dreapta), Sportpictures jpg
image
image