Spaniolii anunţă plecarea lui Gâlcă

Spaniolii anunţă plecarea lui Gâlcă

Ultima actualizare:

    Românul  va pleca la vară
Românul va pleca la vară

Salvează echipa şi pleacă! Aceasta pare să fie soarta lui Costel Gâlcă la Espanyol Barcelona. Catalanii mai au de disputat trei etape din actualul campionat, meciuri în care au de apărat un avantaj de cinci puncte faţă de primul loc retrogradabil.

Chiar dacă programul e destul de dificil (acasă cu Sevilla, deplasare la FC Barcelona şi acasă cu Eibar), doar un dezastru ar putea face ca Espanyol să cadă în divizia secundă. Ultimele evoluţii ale „papagalilor”, care n-au mai câştigat de cinci runde, i-au convins însă pe oficialii lui Espanyol să ia în calcul o schimbare de antrenor pentru stagiunea care vine.

Astfel, deşi Costel Gâlcă îşi va îndeplini obiectivul, salvarea de la retrogradare, românului nu i se va prelungi contractul, acest lucru fiind anunţat ieri de prestigiosul cotidian „Marca”. Deocamdată, şefii lui Espanyol ezită să facă publică demiterea lui Gâlcă pentru a nu destabiliza şi mai tare echipa. 



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Nationala fotbal Italia (EPA) jpg
Michael Phelps (EPA) jpg
Mingii in Liga Campionilor (EPA) jpg
Zinedine Zidane (EPA) jpg
Lionel Messi si Sidny Lopes Cabral, Argentina Capup Verde, Campionatul Mondial (EPA) jpg
Andrei Cordea, CFR Cluj FC Voluntari, Superliga României (Sportpictures) jpg
Kazuyoshi Miura, Facebook jpg
Yan Diomande (portocaliu), EPA jpg
image
image