Villas-Boas, dat afară de Tamaş

Ultima actualizare:

    Tamaş a jucat  în a doua repriză  contra lui Chelsea (foto: Reuters)
Tamaş a jucat în a doua repriză contra lui Chelsea (foto: Reuters)

Echipa lui Tamaş a câştigat cu Chelsea. Fundaşul român a jucat pentru West Bromwich Albion după o pauză de o lună, întrând pe teren în repriza a doua a meciului de acasă cu Chelsea (1-0) în locul accidentatului Reid.

Victoria echipei lui Tamaş i-a fost fatală antrenorului londonezilor, Andre Villas-Boas.

Portughezul, adus vara trecută de la FC Porto în schimbul a 15 milioane de euro, a fost demis de Abramovici.

Până la finalul sezonului, Chelsea va fi antrenată de italianul Roberto Di Matteo (fost jucător la Chelsea), cel care l-a adus pe Tamaş în Anglia, la WBA.

Zicu nu se lipeşte la gol. În prima etapă a campionatului din Coreea de Sud, Pohang Steelers a pierdut acasă cu Ulsan (0-1).

La al doilea meci oficial pentru noua sa echipă, atacantul român a jucat doar ultima jumătate de oră, fără să marcheze.

Dan Petrescu, supărat pe Traore. În prima etapă din sezonul de primăvară al play-off-ului din Rusia, Kuban a pierdut în deplasare, 0-2, cu Lokomotiv.

La scorul de 0-1, Lacina Traore a irosit un penalty, spre disperarea tehnicianului român.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
adrian ilie webp
WhatsApp Image 2026 04 10 at 12 20 14 (1) jpeg
Lucescu digisport captura jpeg
ChatGPT Image 10 apr  2026, 11 10 18 png
luce familie jpg
Mircea Lucescu Sahtior jpg
Mircea Lucescu tricolor jpg
Mircea Lucescu (Sportpictures) jpg
image
image