Zotta «trage» de Pancu la sala de forţă

Ultima actualizare:

    Zotta şi Pancu au  negociat prelungirea  contractului  atacantului chiar  şi în sala de forţă
Zotta şi Pancu au negociat prelungirea contractului atacantului chiar şi în sala de forţă

Pancu a anunţat că pleacă de la Rapid pentru că şefii nu i-au făcut nici o ofertă de prelungire a contractului scadent în vară, iar la auzul veştii, suporterii „au luat foc” la adresa conducerii.

Acum, pentru a calma spiritele, preşedintele clubului, Constantin Zotta, a declarat că „simbolul" Rapidului nu va pleca decât dacă doreşte şi că i se va face o ofertă în curând.

Pentru a întări cele spuse, Zotta a încercat să-l convingă pe atacant să nu plece şi i-a făcut marcaj strâns, inclusiv la sala de forţă.

„Pancone" a fost ieri să tragă de fiare într-un complex din zona Pipera, iar preşedintele clubului l-a însoţit.

Deşi este unul dintre cei mai buni din lot, jucătorul de 34 de ani este cel mai prost plătit din echipă, având 6.000 de euro lunar.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image png
image png
Belgia Senegal, Campionatul Mondial 2026 (EPA) jpg
USA Bosnia si Hertegovina, Campionatul Mondial 2026 (EPA) jpg
Harry Kane, capitanul nationalei din Anglia (EPA) jpg
Kylian Mbappe la Campionatul Mondial 2026 (EPA) jpg
Erling Haaland, Campionatul Mondial 2026 (EPA) jpg
Radu Marginean (Sportpictures) jpg
image
image