Doina Teodoru, dezvăluiri după despărțirea de Cătălin Scărlătescu. Ce spune despre relația care trebuia să se termine cu o nuntă
Doina Teodoru a vorbit fără ocolișuri despre relația de patru ani cu Cătălin Scărlătescu și despre motivele care au dus la despărțire. Actrița spune că expunerea publică a fost mult mai mare decât și-ar fi imaginat, iar experiența trăită a făcut-o să privească diferit viitoarele relații. Mai mult, aceasta recunoaște că, în prezent, și-ar dori un partener mai apropiat de vârsta ei.

Invitată în emisiunea „Cancan Exclusiv”, actrița a mărturisit că relația cu celebrul chef a devenit publică înainte ca ea să fie pregătită pentru un astfel de pas. În plus, atenția pe care a atras-o diferența de 17 ani dintre ei a luat-o prin surprindere.
„A fost foarte multă expunere pentru mine deodată. Pentru mine viața privată este viață privată”.
Doina spune că nu s-a gândit niciodată la consecințele pe care le-ar putea avea apariția în presă a relației lor.
„Nu m-am gândit la asta și rău am făcut”.
Ea a povestit că primele fotografii cu ea și Cătălin Scărlătescu au apărut într-un moment în care cei doi încă își dădeau timp să vadă în ce direcție merge relația.
„Relația a ieșit la iveală mult mai devreme decât mi-am dorit eu. Eram într-o perioadă de tatonare atunci, nu era stabilită relația și au apărut niște fotografii cu noi, cred că la voi, prietenii mei”.
Actrița a vorbit și despre diferența de vârstă dintre ea și fostul partener. Deși spune că aceasta nu a fost un obstacol, acum își dorește un iubit mai apropiat de generația ei.
„17 ani. Este o diferență mare, dar mi-am dat seama că chiar nu contează, bărbații sunt la fel la orice vârstă. Aș prefera acum să am o relație cu cineva mai apropiat de vârsta mea ca să mă bucur de el cât mai mult timp, nu? Adică aș prefera să îmbătrânim împreună”.
Actrița a dezvăluit că, deși relația s-a încheiat, ea și Cătălin Scărlătescu au rămas în relații civilizate și se salută ori de câte ori se întâlnesc.
De ce s-au despărțit
„În relații ok, oameni normali. Ne salutăm, bună, bună”.
Doina Teodoru a explicat și motivul despărțirii, precizând că, în timp, a simțit că povestea lor de iubire nu mai merge în direcția potrivită.
„Ne-am despărțit pentru că relația nu mergea într-o direcție sănătoasă”.
Cei doi ajunseseră chiar să se logodească și aveau în plan să facă nunta, însă actrița spune că, privind acum în urmă, consideră că a fost mai bine că nu au ajuns în fața altarului.
„Bine că nu a urmat, ca să nu se întâmple ruptura mai târziu. Am fost logodiți un an de zile”.
La final, Doina Teodoru a povestit și un episod amuzant petrecut după despărțire. Ea spune că, după ce s-a aflat că nu mai formează un cuplu cu chef-ul, a început să primească numeroase mesaje de la admiratori... chei.
„Ce mai contează. A fost o relație care ne-a marcat pe amândoi, am fost împreună 4 ani. Altă chestie haioasă apropo de cum te percepe lumea. După ce s-a aflat în presă că eu și Cătălin nu mai suntem împreună, am început să primesc multe mesaje de la bărbați fără păr.
Numai bărbați chei. Zic: dar de ce? Bine, dacă au văzut că am fost cu Cătălin, s-au gândit că asta este tipologia mea, dar nu este”.

































