Catinca și Calina, adevărul despre experiența „Asia Express” 2025: „Deci cam asta se întâmpla”

Ultima actualizare:

Catinca și Calina au trăit aventura vieții lor pe Drumul Eroilor, în competiția „Asia Express” 2025. Cele două au experimentat cum este să trăiești cu doar un dolar pe zi, să caute transport și cazare și să facă față probelor dificile. Însă, realitatea întâlnită pe traseu le-a surprins mai mult decât se așteptau.

Catinca și Calina, adevărul despre experiența „Asia Express” 2025 / foto: arhiva Click!
Catinca și Calina, adevărul despre experiența „Asia Express” 2025 / foto: arhiva Click!

Calina și Catinca Roman au trăit aventura vieții lor pe Drumul Eroilor, deși au fost primele eliminate din show-ul „Asia Express” 2025, după ce au refuzat să finalizeze ultima misiune, aceea de a aduce o lumânare aprinsă, fiind întrecute chiar pe ultima sută de metri de Cristina și Alina. Insigna a fost roșie, iar cele două concurente au fost nevoite să părăsească competiția.

Experiența „Asia Express” le-a schimbat mult pe amândouă. Calina a mărturisit că a învățat multe lucruri și că această experiență a fost benefică pentru ea. Catinca a completat că nu există cum să nu fii schimbat ca om, pentru că show-ul scoate la iveală aspecte neașteptate, atât bune, cât și mai dificile. De asemenea, ele au descris totul ca pe un roller coaster:

Nervi. Greu, dar frumos în același timp. Pentru mine a fost o experiență extraordinară din toate punctele de vedere și m-aș întoarce oricând. Aș pleca chiar acum înapoi”, a declarat fiica Catincăi, pentru cancan.ro.

„Ne-am certat, ne-am împăcat, ne-am pupat”

Catinca a povestit despre dinamica lor în cadrul echipei și momentele tensionate: „Ne-am certat, ne-am împăcat, ne-am pupat, ne-am susținut. După aceea iar ne-am certat. După care iar ne-am susținut. Deci cam asta se întâmpla în «Asia Express»”.

În privința kilogramelor pierdute în competiție, Calina a glumit despre asta: „Da, am slăbit. Dar nu mai aveam ce să mai dau jos.(n.r râde)”.

Și Catinca a confirmat că a pierdut câteva kilograme: „Și eu am slăbit. Am plecat cu niște kilograme rezonabile, dar am venit mai slabă un pic”.

În ceea ce privește participarea la alte reality-show-uri: „Nu știu, cred că nu-i pentru mine. Dar nu regret nimic, să fim bineînțeleși. Chiar mă bucur foarte tare că am fost. Însă cred că trebuie să ai un anumit gen de structură interioră ca să participi la reality-uri. Și nu cred că-i pentru mine. Foarte bine pentru cei care pot. E senzațional. Nu, poate m-ar tenta alt gen de emisiune, dar reality nu”, a spus Catinca.

Calina: „Pe mine da, mă mai tentează. De ce nu?”

Cât despre relațiile cu celelalte echipe, ea a spus că nu au existat tensiuni: „Nu ne-a călcat nimeni pe nervi. Și ne-am înțeles bine cu toată lumea, zic eu. Acum dacă ei nu s-au înțeles bine cu noi, o să vedem. (n.r: râde)”, iar mama ei a completat: „Oamenii au fost extraordinari, am avut noroc din punctul ăsta de vedere. Nouă ne-a plăcut de toată lumea. Ce am avut de spus, am spus, dar n-a fost absolut niciun conflict serios. Preferații mei au fost Emil cu Alejandro”.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
kylie jenner instagram jpg
image jpeg
Vedete, foto arhiva jpg
Andreea Marin, foto Instagram jpg
Adrian Mutu jpg
image jpeg
Giulia Anghelescu, foto Instagram jpg
banner vot bun jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net