Ce le-a cerut Dan Negru celor de la Kanal D. Clauza uluitoare din contract impusă de prezentatorul TV

Cu siguranță nu duce lipsă de bani, mai ales că vorbim de „Regele audiențelor”, însă, se pare că Dan Negru a reușit să îi șocheze pe turcii de la Kanal D cu o cerință, iar dacă nu se îndeplinea, nu ar fi plecat de la Antena 1. Clauza uluitoare din contract.

Ce le-a cerut Dan Negru celor de la Kanal D / foto: Facebook
Ce le-a cerut Dan Negru celor de la Kanal D / foto: Facebook

De când a venit primăvara și am scăpat, cât de cât, de temperaturile reci, Dan Negru a renunțat la mașină și merge cu bicicleta. O să întrebați, desigur, ce legătură are cu clauza pusă la Kanal D. Ei bine, se pare că, celebrul prezentator care a făcut istorie cu Revelioanele maraton timp de un sfert de veac le-a cerut celor de la Kanal D, pentru că depune destul de mult efort după pedalat, o baie proprie, cu cabină de duș, potrivit cancan.ro.

Și, pentru că în clădirea unde „Regele audiențelor” urma să-și înceapă emisiunea „Jocul Cuvintelor” (după care au urmat încă două, „Tu urmezi” și „The Floor”) nu exista așa ceva, turcii s-au pus pe treabă și i-au rezolvat, rapid, solicitarea.

Au modificat clădirea pentru Dan Negru

Prin urmare, cei de la Kanal D au modificat clădirea pentru ca Dan Negru să aibă unde să facă duș, după ce vine cu bicicleta, din Unirii, unde locuiește, până la Romexpo, la locul de muncă.

Reamintim că Dan Negru a plecat de la Antena 1 la începutul lui 2022 și a semnat cu postul turcesc, Kanal D, după negocieri începute la finalul anului anterior. Prima întâlnire cu noua televiziune a avut loc de Crăciun, când a fost invitat la Istanbul, alături de familie. Nu s-a ajuns, atunci, la un acord, astfel că negocierile s-au prelungit. De încă trei ori a ajuns „Regele audiențelor” în fosta capitală a Turciei până când a bătut palma.

După o carieră impresionantă de 22 de ani la Antena 1, timp în care a fost liderul audiențelor la trecerea dintre ani de nu mai puțin de 21 de ori, cunoscut fiind pentru Revelionele pe care le realiza, a venit la Kanal D unde a început cu „Jocul Cuvintelor”, care a avut o priză fabuloasă la telespectatori, apoi cu alte două emisiuni, „Tu urmezi” și „The Floor”.

Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
sportpesurse.ro
image
www.bugetul.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
brooks nader fara sutien paris profimedia (1) jpg
Andreea Marin, foto Instagram jpg
bianca censori kanye west profimedia (2) jpg
banner andreea marin png
banner marcel pavel jpg
Wilmark trăiește într-o armonie deplină și coregrafie perfectă și la el acasă
image jpeg
Gabriela Prisăcariu nu poate sta prea mult departe de fiul ei și al lui Dani Oțil, Tiago     “Mă bucur că îl văd cum crește”
image
actualitate.net
image
actualitate.net