Daniel Niculae a făcut show în Auxerre-Grenoble 2-0

Rezultate înregistrate sâmbătă, în etapa a 7-a din Ligue 1:

Valenciennes - Marseille 3-2 (Bisevac 21, Ducourtioux 29, Schmitz 84 / Morientes 13, Niang 22). La oaspeţi, fostul portar al Rapidului, Elinton Andrade, a fost rezervă.

AS Monaco - Saint-Etienne 1-2 (Puygrenier 54 / Sanogo 3, Bergessio 90)

Lorient - Paris Saint-Germain 1-1 (Mvuemba 40 / Hoarau 45)

Montpellier - Boulogne-sur-Mer 1-0 (Spahic 79). La oaspeţi, fostul rapidist Olubayo Adefemi a fost integralist.

Nancy - Sochaux 2-1 (Hadji 2-penalty, 39 / Martin 81)

Auxerre - Grenoble 2-0 (Pedretti 63, Hengbart 83). La gazde, Niculae a centrat perfect în minutul 64 în careu, de unde Olieh a prelungit pentru Pedretti, care a reuşit să deschidă scorul. În minutul 83, şutul fostului rapidist a întâlnit bara, iar mingea a ajuns la Hengbart, care a îndeplinit o simplă formalitate. La Grenoble, fostul atacant al Rapidului, Pierre Boya, a fost rezervă şi a intrat pe teren în minutul 70.

Lyon - Toulouse 2-1 (Y. Taffer 52, Gomis 71 / Sissoko 9)

Clasament: 1. 2. Lyon 17p, 2.Bordeaux 16p (7 meciuri),  3. Marseille 14p, 4. Montpellier 14p ... 13. Auxerre 8p ... 20. Grenoble 0p.