Gregorian Bivolaru cere să fie eliberat condiționat

Gregorian Bivolaru cere să fie eliberat condiționat

Ultima actualizare:
simeon stalpnicul png

Liderul MISA, condamnat la 6 ani de închisoare cu executare pentru acte sexual cu un minor le-a cerut judecătorilor să-l elibereze condiționat.

Magistrații au respins definitiv cererea lui Gregorian Bivolaru de a rejudeca dosarul în care acesta a fost condamnat în lipsă la 6 ani de închisoare, pentru act sexual cu un minor.

Liderul MISA a cerut, imediat după ce a fost adus în țară, redeschiderea acestui dosar pe motiv că soluția s-a dat în lipsa sa.

Astfel, Gregorian Bivolaru va fi nevoit sa isi ispaseasca 6 ani de inchisoare la Penitenciarul din Bistrița. Asta dacă judecătorii nu-i vor accepta ultima cerere de eliberare condiționată pe care a înregistrat-o la Judecătoria Bistrița. O decizie în acest sens se va lua pe data de 5 noiembrie.

Celebrul lider al MISA, dat în urmărire internațională vreme de câțiva ani, a fost arestat anul trecut în Franţa, iar mai apoi extrădat. Acesta avea asupra sa acte false bulgăresti şi a fost prins în urma colaborării dintre poliţiştii români şi Interpol. În momentul capturării, Gregorian Bivolaru se afla la un târg de anticariat.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Regele Charles  foto   profimedia 1067438262 jpg
Plaja Voutoumi, insula Antipaxos din Grecia FOTO Shutterstock
avertizare meteo cod galben de vant in sapte judete jpeg
image png
Eclipsa văzută la Satu Mare, Carei FOTO FB Meteoplus2 jpg
Examen - elevi- scoala FOTO Shutterstock
image png
FotoJet (47) jpg
image
image