A ameninţat o fată cu cuţitul în autobuz

Ultima actualizare:

    Agresoarea a fost internată la Psihiatrie
Agresoarea a fost internată la Psihiatrie

Episod traumatizant! La Ploieşti, o femeie în vârstă de 44 de ani, cu afecţiuni psihice, a băgat în sperieţi călătorii dintr-un mijloc de transport în comun.

Incidentul s-a consumat într-un autobuz care circulă pe traseul 2, Universitatea Petrol Gaze - Gara de Vest. Din relatările martorilor, femeia a scos cuţitul şi a ameninţat o tânără care se afla în autobuz, fără să existe un conflict verbal înainte. Victima a depus o plângere, astfel că poliţiştii au început să scotocească oraşul, scrie adevarul.ro. Suspecta a fost identificată la câteva ore după producerea incidentului şi a fost găsită la domiciliu, în comuna prahoveană Şoimari. Audiată, femeia a avut un discurs incoerent şi un comportament specific afecţiunilor medicale de care suferă. Poliţiştii au decis să o interneze la Spitalul de Psihiatrie Voila din Câmpina, pentru tratament de specialitate.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
bucuresti piata unirii foto pixabay jpg
piscina istock jpg
P 20 Sfintii Petru si Pavel WC jpg
WhatsApp Image 2026 06 28 at 13 39 33 jpeg
avion franta reuters1 jpeg
Daci infatisati pe columna lui Traian foto wikimedia commons jpg
Candidatura Dianei Sosoaca la alegerile prezidentiale a fost respinsa, foto arhiva  jpg
ursi  jpg
image
image