Cum a mărturisit Gheorghe Dincă atrocitățile comise

Ultima actualizare:

    Foto: Inquam Photos
Foto: Inquam Photos

Mecanicul Gheorghe Dincă a recunoscut, pe 28 iulie, la două zile după ce a fost arestat, că le-ar fi ucis pe Luiza Melencu (18 ani) şi pe Alexandra Măceşanu (15 ani).

În acea zi, Dincă era prezent în curtea casei şi asista la percheziţii. Stătuse mult timp pe o bancă, unde soarele bătea cu putere.

Individul a cerut să fie dus într-un foişor, la umbră, iar anchetatorii au acceptat. După câteva minute, a spus că vrea să vorbească, singur, cu subcomisarul Daniel Barbu.

Acestuia i-a mărturisit crimele şi tot lui i-a spus că acceptă să i se ia şi declaraţie. El a povestit că a pus cadavrul Luizei în nişte saci şi că i-a aruncat în Dunăre.

 A doua zi, anchetatorii l-au urcat pe Dincă în maşină şi l-au dus să le indice locul unde ar fi aruncat cadavrul. Doar că anchetatorii au schimbat drumul, în timp de Dincă încerca să-și amintească.

La o săptămână, el şi-a schimbat declaraţia şi a spus că a ars şi trupul Luizei, iar rămăţişele le-ar fi aruncat într-o lizieră, aproape de Caracal.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
monezi jpeg
hoti de buzunare, foto Shutterstock jpg
Dr  Virgiliu Stroescu, foto Instagram  jpg
aD00NDAmaGFzaD0yMDg2MmIxNGQ3MTFmYjcxOWMxNDBiMzUzNTJlNWE0Zg== thumb jpg
Rastoke, foto Shutterstock jpg
furtuna zapada jpg
carnaval venetia 2026 profimedia (2) jpg
Politia, foto Shutterstock jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net