Singurul mall din Capitală care este deschis de Paște. De la ce oră sunt așteptați clienții

Cu toate că în prima zi de Paşte marile magazine și mall-urile din Capitală sunt închise, se pare că un centru comercial face excepție anul acesta. Este vorba despre AFI Cotroceni. Acest mall are program astăzi, în Duminica Paștelui. La ce oră se deschide și până la ce oră va funcționa?

AFI Cotroceni, singurul mall din Capitală care este deschis de Paște / foto: Shutterstock
AFI Cotroceni, singurul mall din Capitală care este deschis de Paște / foto: Shutterstock

În fiecare an, magazinele și mall-urile din București anunță un program special cu ocazia Sărbătorilor Pascale. Cu toate că aproape toate centrele comerciale sunt închise, se pare că anul acesta de Paște, AFI Cotroceni face o excepție și va avea porțile deschise pentru cei care aleg să facă cumpărături.

Program AFI Cotroceni în ziua de Paște

Prin urmare, dacă sâmbătă, 4 mai, programul mall-ului a fost de la ora 10.00 până la ora 20.00, duminică, 5 mai, în Duminica Paștelui, centrul comercial se deschide la ora 14.00, urmând să funcționeze până la ora 22:00. Începând cu a doua zi de Paște, luni, pe data de 6 mai, programul AFI Cotroceni revine la normal, adică de la ora 10.00, la ora 22.00.

Deschis în 2009, AFI Cotroceni este cel mai mare centru comercial din România, cu o suprafață închiriabilă de peste 90.000 metri pătrați. AFI Cotroceni pune la dispoziția clienților numeroase branduri de modă, accesorii, electronice, home & deco, cel mai mare food court dintr-un spațiu comercial din România, precum și o zonă de divertisment cu numeroase facilități de agrement pentru clienți.

Printre cele mai apreciate de vizitatori se numără sala de cinema IMAX cu cel mai mare ecran din România, un patinoar indoor și museum of Senses (Muzeul Simțurilor n.r), un spațiu expozițional unic care oferă o călătorie în lumea senzațiilor și iluziilor optice.

Program alte centre comerciale 5 - 6 mai

București Mall-Vitan:

Duminică, 5 mai – ÎNCHIS;

Luni, 6 mai- program normal- 10.00-22.00.

Plaza România:

Duminică, 5 mai – ÎNCHIS;

Luni, 6 mai - program normal – 10.00-22.00.

Promenada Mall:

Duminică, 5 mai – ÎNCHIS;

Luni, 6 mai - program normal – 10.00-22.00.

Veranda Mall:

Duminică, 5 mai – ÎNCHIS;

Luni, 6 mai - program normal – 10.00-22.00.

Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
sportpesurse.ro
image
www.bugetul.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
Dr Mihail Pautov, foto Shutterstock, Facebook jpg
Seismograf - cutremur- seism  FOTO Shutterstock
Ilie Bolojan FOTO Mediafax / Alexandru Dobre
518488248 1268936587936938 6443137465326814418 n jpg
sand 3056888 1280 jpg
carti pentru plaja, foto shutterstock jpg
nicusor dan de ziua independentei png
Printesa Charlotte, foto Pinterest jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net