Ce surpriză îi pregătește Marina Almășan lui Georgică Cornu?! I se prelungește ordinul de restricție afaceristului? Avocatul Adrian Cuculis: „Ar fi matur din partea lui…”

#Exclusiv Click!

Avocatul Marinei Almașan, Adrian Cuculis, a adus lămuriri, în exclusivitate pentru Click!, în ceea ce privește recenta vizită la Poliție a vedetei TVR. Iată ce i se pregătește lui Georgică Cornu, căruia ordinul de restricție îi expiră duminică, 3 august. 

Marina Almășan, o nouă solicitare la Poliție foto: Facebook
Marina Almășan, o nouă solicitare la Poliție foto: Facebook

Omul de afaceri Georgică Cornu respiră ușurat căci, duminică 3 august, îi expiră ordinul de restricție solicitat de fosta sa parteneră Marina Almășan. 

De ce a fost Marina Almășan zilele trecute, la Poliție? I se prelungește ordinul de restricție lui Georgică Cornu?! 

Marina Almășan a făcut, week-end-ul trecut, o vizită la secția de Poliție a sectorului 1, însă nu a spus motivul pentru care s-a prezentat în fața organelor de ordine. 

Avocat Adrian Cuculis: „Ultima dată, la Poliție, Marina Almășan a ajuns și cu o altă solicitare”

Adrian Cuculis este avocatul Marinei Almășan foto: Facebook
Adrian Cuculis este avocatul Marinei Almășan foto: Facebook

Avocatul vedetei TVR, Adrian Cuculis, a venit zilele acestea cu lămuriri privind vizita clientei sale la secția de Poliție. Iată ce spune Adrian Cuculis despre o posibilă prelungire a ordinului de protecție. 

E o chestiune pe care nu o putem face încă publică. Dar, nu e neaparat o surpriză faptul că Marina se duce, în mod regulat, la secția de Poliție pentru verificări de rutină, menite să confirme că ordinul de protecție este respectat.

Ultima dată, la secția de Poliție, Marina Almășan a ajuns și cu o altă solicitare. Din păcate, această solicitare nouă va rămâne, pentru o perioadă, un mister, dar cu siguranță vom reveni cu elemente noi.

Surpriza, atât vă pot spune, e o chestiune nouă care vizează mai multe persoane și ține de ordinul de protecție, dar nu are legătură cu prelungirea lui. 

În acest moment, Georgică Cornu nu a mai dat niciun semn de viață, în afară de niște postări inofensive pe rețelele de socializare. Nu avem nici un motiv să cerem prelungirea ordinului de protecție”, a spus avocatul Adrian Cuculis, în exclusivitate pentru Click!

Ce sfat îi dă avocatul Cuculis lui Georgică Cornu în privința proceselor intentate Marinei Almășan?! 

Marina Almășan și fostul partener Georgică Cornu urmează să se întâlnească însă, din nou, în instanță în procesul pe care afaceristul timișorean l-a deschis împotriva fostei sale partenere de viață. 

Acesta îi cere prezentatoarei TV suma de 200.000 de euro, bani pe care afaceristul susține că i-ar fi donat partenerei sale în 2012 la divorțul de Victor Socaciu. 

Acest proces are termen în camera de consiliu pe data de 05.09 pentru a se soluționa cererea de ajutor public judiciar a lui Georgică Cornu referitoare la taxa de timbru în valoare de aproximativ 13500 lei. Acesta a cerut scutire, reducere sau eșalonare sau reducere + eșalonare. Pe 05.09, instanța va decide, fără prezența părților. Abia după ce se va stabili taxa de timbru, cererea de chemare în judecată se va comunica Marinei Almășan.

Prezentatoarea TVR mai are, însă, și un proces cu firma fiicei domnului Georgică Cornu, care are termen pe data de 5 septembrie, la Judecătoria Sectorului 1, prin care i se cer 20.000 de euro ca plăți nedatorate, plus cheltuielile pentru reparația acoperișului de la casa în care locuiește, acoperite de aceeași firmă. 

„Sunt procesele acelea intentate de fiica dumnealui și de dânsul, în care eu zic că domnul Cornu ar putea să dea totuși dovada de maturitate și să renunțe la ele și la pretențiile bănești”, a mai spus avocatul Marinei Almășan, în exclusivitate pentru Click!

Marina Almășan a obținut, la finalul anului trecut, un ordin de protecție împotriva lui omului de afaceri Georgică Cornu, pe o perioadă de opt luni, după ce prezentatoarea de la TVR s-a plâns oamenilor legii că ar fi fost agresată de fostul ei partener. 

Inițial, pe numele lui Georgică Cornu mai fusese obținut un alt ordin de protecție, pentru o perioadă de patru luni, care însă a fost prelungit. 



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
chef florin dumitrescu
image png
Artan de la Timpuri Noi, condus azi pe ultimul drum de prieteni și familie
image jpeg
Denisa Filcea, soția lui Flick e dependentă de fiica ei, Eva  “Familia mă face cea mai fericită”
banner adina buzatu jpg
banner crina abrudan jpg
image jpeg
image
actualitate.net
image
actualitate.net