Oana Lis s-a hotărât! Ce investiție importantă vrea să facă: „O să merg la bancă să ne lămurească”

#Exclusiv Click!

Oana Lis s-a hotărât! Oricât i-ar fi de greu vedeta își dorește și caută acum toate soluțiile să facă un credit la bancă.

Motivul? Își vede soțul, pe Viorel Lis (81 de ani), neputincios și nefericit, și își dorește din tot sufletul să reușească să facă rost de bani pentru a-i cumpăra căruciorul electric cu rotile și ascensor.

Viorel își dorește foarte mult să iasă din casă, nu a ieșit toată vara, și-ar dori să meargă la el la țară, îi este dor de locurile natale. Mă gândesc serios și vreau să fac credit să îi cumpăr căruțul cu rotile cu șenile ca să putem merge pe scări cu el, că nu am rampă la bloc. Se fac niște credite pentru probleme medicale și am înțeles că se dă și la vârsta lor așa că ne-am hotărât să facem un credit special pentru asta.

O să merg la bancă să ne lămurească exact. Acest aparat este foarte scump iar creditul și achiziționarea lui m-ar super ajuta să îl pot scoate afară din casă. Și bunica mea are aceleași probleme, i-am făcut rost de un cărucior cu rotile, l-am primit de la o emisiune, își dorea să iasă în curte. Eu fac tot ce pot să îi susțin pe amândoi. Pentru mine e foarte greu să văd oamenii ăștia puternici, și bunica mea care m-a crescut si care a muncit toată viața la câmp, Viorel – care a fost un om atât de puternic, a fost în toată lumea asta, să îi văd dintr-o dată așa, imobilizați”, ne-a povestit Oana Lis pentru Click!

„Cu Viorel  nu am niciun sprijin”

Soția lui Viorel Lis nu mai are deloc timp să  se ocupe de ea și să se îngrijească așa cum o făcea în vremurile bune. Renunță de multe ori la ceea ce și-ar dori să își cumpere pentru ea ca să îi poată oferi mai multe sau să ia pastile pentru soțul ei bolnav, Viorel Lis, care nu mai poate ieși deloc din casă decât cu susținere sau într-un cărucior cu rotile. De asemenea, Oana Lis ne-a povestit că îi este foarte dor de bunica ei care a crescut-o și pe care nu a mai reușit să o vadă de ani de zile.

„Câteodată mă las pe mine, nu îmi cumpăr toate chestiile de care am nevoie ca femeie, ca să le ofer lor tot ce pot. Cu Viorel  nu am niciun sprijin, mă mai ajută lumea sau mai vând din lucruri. Bunica mea  este cu fratele meu, mai avem o femeie care are grijă de ea. Nu am mai fost să o văd de 5 ani. Mai venea ea la noi dar acum nu mai poate”, a mai adăugat Oana Lis, nostalgică și cu gândul la greutățile vieții dar și la bunica ei.

„E vorba de foarte multă responsabilitate”

Oana Lis mărturisește că toate problemele cu care se confruntă au făcut-o să își scape greutatea de sub control și să se îngrașe, pe bază de stres.

„Toate problemele și-au pus amprenta pe mine, nu am mai avut grijă de mine. De obicei nu se vorbește despre aparținător, cum e și cazul lui Bruce Wilis cu soția, comentează lumea ce decizii ia. E ușor să comentezi.

Atunci când susții pe cineva, mai ales pe cineva bolnav, e vorba de foarte multă responsabilitate  care cade pe tine, pe umerii tăi,  și atunci te lași pe tine și te ocupi de persoana respectivă, i te dedici cumva pentru că are nevoie de tine”, ne-a mai mărturisit Oana Lis care nu știe cum să mai găsească rezolvare pentru toate problemele cu care se confruntă acum.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
Elena Basescu, foto Facebook jpg
amalia nastase si fiica ei emma la vorbeste lumea jpg
Saveta Bogdan, Gheorghe Turda, foto arhiva jpg
Anda Adam, Joseph, foto Instagram jpg
Roxana Ostroveanu atelier
Maia Morgenstern, foto Facebook jpg
oana roman instagram jpg
Fuego are soluții pentru kilogramele în plus  “Am sacouri pentru fiecare categorie de kilograme pe care o am”
image
actualitate.net
image
actualitate.net