O femeie a călătorit aproape 4.000 de kilometri pentru a cumpăra un aliment banal din Cluj-Napoca: „Oamenii au fost puțin șocați când le-am spus”

Cei mai mulți dintre noi preferăm să mergem la cumpărături numai la magazinele cât mai apropiate de casă, însă există și excepții de la această regulă. O britanică a ales să facă o călătorie de aproape 4.000 de kilometri doar pentru a-și cumpăra bomboanele preferate din Cluj-Napoca.

Femeia a petrecut o zi întreagă în Cluj
Femeia a petrecut o zi întreagă în Cluj

Indiferent de cât de mult ne-ar plăcea unele produse, mulți dintre noi alegem să cumpărăm numai ce găsim la magazinele din apropierea casei, decât să mergem în piețe și mall-uri aflate la mare distanță. Cu toate acestea, există și excepții de la regulă. Pentru unele persoane, distanța nu contează deloc, atunci când vine vorba despre cumpărături!

Iar potrivit adevarul.ro, în această categorie se numără și Kate Takacs, o britanică în vârstă de 35 de ani care a venit în Cluj-Napoca doar pentru a cumpăra dulciurile preferate. Pe 15 septembrie, ea a venit în țara noastră din Londra, făcând astfel o călătiorie de 3.800 de kilometri, ce a costat-o 150 de dolari.

A călătorit 3.800 de kilometri pentru dulciurile preferate

„Oamenii au fost puțin șocați când le-am spus că plec într-o excursie de o zi ca să cumpăr dulciuri”, a spus femeia, conform sursei citate. Călătoria ei a durat o zi întreagă, însă s-a întors în Londra cu marca ei favorită de ciocolată.

Avionul ei a sosit în Cluj-Napoca la ora 03:15 dimineața, iar Kate s-a întors acasă cu un zbor de seară. Între timp, ea a vizitat diverse obiective din oraș și a cumpărat și un magnet de frigider drept suvenir.

Nu este prima ei călătorie de acest fel

„Motivul pentru care am făcut acest drum a fost strict ciocolata Ferrero Rocher Pocket Coffee. Dacă nu ați încercat-o, vă recomand să o faceți!”, a spus britanica. Iar până acum, ea a mai făcut și alte 17 călătorii de acest fel!

„Îmi place să explorez locuri noi și este o oportunitate genială de a vedea o țară nouă cu un buget foarte mic. Pentru mine, este vorba despre fiorul, adrenalina și satisfacția pe care le simt odată ce primesc magnetul de frigider”, a declarat Takacs.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
bolojan targ de carte colaj captura video jpg
G7hz5o2aQAAfYkP jpeg
pompier  jpg
vot stampila jpg
Gheorghe Cerin, foto captura video YouTube, Shutterstock jpg
Alimente care scad colesterolul, foto shutterstock jpg
Cafenea Sursa  Freepik com jpg
ceausescu sondaj jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net