Copil de 2 ani, muşcat de un coleg, la grădiniţă. Părinții sunt foc și pară: „Nu am fost anunţaţi de educatoare”

Ultima actualizare:

Un caz extrem de grav s-a petrecut într-o grădiniţă privată din Braşov. Potrivit adevarul.ro, luna trecută, un copil de 2 ani a fost muşcat de un coleg de grupă timp de două minute, fără ca nimeni să intervină!

image

Nici nu avea cum, căci, conform înregistrărilor video obţinute de părinţi, copiii au rămas nesupravegheaţi timp de 17 minute! Mai mult, se pare că nimeni nu l-a dus la spitalul care se află chiar peste drum de grădiniţă.

„Copiii au fost lăsaţi nesupravegheaţi timp de 17 minute. În acest interval, copilul meu a fost muşcat încontinuu, timp de două minute, de un coleg. Nu am fost anunţaţi de educatoare, îngrijitoare sau directoare despre incident şi am aflat abia când am mers să-mi iau copilul”, s-a plâns Ştefan Malachi, tatăl copilului, conform „Adevărul”.

Culmea este că, deşi reprezentanţii Inspectoratului Şcolar au putut urmări înregistrările video şi fotografiile puse la dispoziţie de părinţi, văzând şi că educatoarele au lăsat singuri copiii şi că micuţul a fost muşcat violent, nu au ce să facă, pentru că inspectoratul nu poate lua măsuri administrative sau disciplinare în cazul unor unităţi private.

Singurul lucru pe care îl poate face e să facă recomandări în ceea ce priveşte comportamentul angajaţilor.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
massa png
cristian iagaru, tanarul fermier din olt care crește prepelite   foto alina mitran jpg
yoshie watanabe livrand ziare cartea recordurilor guinness jpg
costel grojdea jpeg
calorifer shutterstock jpeg
bloc vanzare imobiliare webp
JD Vance conferinta Bitcoin FOTO EPA EFE jpg
Donald Trump FOTO AFP
image
image